EVDE EK İŞ FIRSATLARI

EVDE EK İŞ FIRSATLARI

Birey, yaşamını devam ettirebilmek için çalışmak ve bunun karşılığında para kazanmak zorundadır. Maslow’un  İhtiyaçlar Hiyerarşisinde ilk sırada “Fizyolojik İhtiyaçlar” yer alır. Pe ki nedir bu ihtiyaçlar? Bunlar fizyolojik ihtiyaçlardır. Bunun içerisine nefes alma, yemek yeme, uyuma, sağlıklı yaşama gibi birincil ihtiyaçlar girer. Bu da bize şunu gösteriyor ki kişinin yaşaması ve hayatını devam ettirebilmesi için bazı imkanların sunulması gerekiyor.

Günümüzde teknoloji çok hızlı değişmektedir. Bazen bu hızlı değişime ayak uydurmak zor olmakta bazen de yenilikler çabuk kabullenilmektedir. Klasik iş terimi her geçen gün anlamını ve önemini yitirmektedir. Yani alışkın olduğumuz sabah işe gidip akşama kadar iş alanında çalışmak yerini daha esnek bir yapıya bırakmaktadır. İş ortamı mekana bağlı olmaktan çıkmaktadır.

Aldığı maaşı az bulan ya da geçinmekte zorlanan kişiler evde ek iş yaparak hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. Gündüz başka işte, gece başka işte çalışarak hayatlarını devam ettiren binlerce insan vardır. Geçim şartlarının zor olması hayatın ve yaşam standartlarının zorlaşması, hayat pahalılığı gibi birçok sebep kişiyi ek iş yapmaya mecbur bırakmaktadır. Her ürünün ya da hizmetin hızlı fiyat artışı karşısında insanlarda alternatif çözüm yolları aramaya başlamıştır. Özellikle kalabalık nüfuslu ailelerde bu arayış çok daha fazla olmaktadır. Sağlık, eğitim ve sosyal faaliyetlere yetecek parayı bulmakta zorlanan aileler ek işlerde alışarak bu açığı en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

İnternet üzerinden çok fazla iş ilanları vardır. Size en uygun iş teklifini buradan değerlendirip evde kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken en önemli şey seçtiğiniz işin size ne kadar uygun olup olmadığına bakmak olacaktır. Çünkü her iş her bireye uygun olmayabilir. Bazı işler el becerisi isterken, bazılar ise daha çok mental zekaya bakabilmektedir. Çok fazla iş imkanı bulunmaktadır. Her yaşa her kesime hitap edecek mutlaka bir iş fırsatı sizi bekliyordur. Yapmanız gereken iyi araştırıp, doğru siteden teklif almak olmalıdır. Çünkü piyasada sahte hesapla ilan veren dolandırıcılara karşı da sizin çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Güvenilir ve daha önce başkaları tarafından tercih edilmiş, denenmiş sitelerden iş bulmak sizin faydanıza olacaktır. Pe ki bu ek işler neler olmaktadır? En çok tercih edilen ek işler hangileridir?

Genel olarak evde ek işler denince akla paketleme işleri gelmektedir. Yaşadığınız yer tekstil fabrikalarının bulunduğu yere yakınsa en çok tercih edilen fermuar takma işi olmaktadır. Ya da artan kumaşlardan taç, toka fular yapma gibi evde yapabileceğiniz işler mevcuttur. Bunun dışında:

 • Evde ütü yapma
 • Kokulu taş yapma
 • Bileklik yapma
 • Buzdolabı süsü yapma
 • Nikah şekeri paketleme
 • Çorap paketleme
 • Kına paketleme
 • İplik temizleme işi
 • Dantel yapmak
 • Örgü oyuncak yapmak
 • Paketleme işi yapmak
 • Sayı çubukları paketlemek
 • Raptiye paketlemek
 • Kokulu taş yapmak
 • Mutfak askısı paketlemek
 • Çakmak etiketleme işi
 • Çay paketleme
 • Oya, dantel, örgü yapmak
 • Silgi paketleme
 • Boncuk dizme..vb

Bunlar ve bunlara benzer yüzlerce iş imkanı bulunmaktadır. Sizler de ek iş fırsatı araştırıyorsanız birçok iş fırsatını ile tanışıp işe başlayabilir ve ev ekonomisine yardımcı olabilirsiniz.

Çalışmayı ve üretmeyi seven herkes evde ek iş yaparak iyi miktarda para kazanabilir. Bunun için yaşınızın cinsiyetinizin hiçbir önemi yoktur. Tek yapmanız gereken karar vermek ve başlamak.

Ev hanımı mısınız?

Çocukları olan anneler belli bir süre var olan işlerine ara vermek zorunda kalabiliyor. Bu süre zarfında işe gidemeyen ama aynı zamanda para kazanmak isteyen ev hanımları için evde ek iş bulunmaz bir nimet olmaktadır.

Ya da hiçbir işte aktif çalışmamış ev hanımları ise ek işler yaparak gelir elde edebilmektedir. Çünkü ev hanımlarının elleri birçok işe çok daha fazla yatkın olmaktadır. Bir şeyler örüp satmak, ikram yapıp satmak ya da paketleme işleri tamda ev hanımlarına göre bir iş olmaktadır. Bu yaz trendler arasına giren hasır çantalar, cüzdanlar, kemer ve şapkalar örerek ek gelir elde edebilirsiniz.

Öğrenci misiniz?

Eğer öğrenciyseniz sizde ek iş yaparak eğitim hayatınıza destek olabilirsiniz. Mesela paketleme işi yapabilir ya da makale yazarak para kazanabilirsiniz. Başkalarının tezlerine yardımcı olarak da evden ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca özel ders verebilirsiniz. Bunun dışında çocuk bakıcılığı, bir nevi ablalık da yapabilirsiniz. Yine köpek gezdirme işi de tercihler arasında bulunmaktadır.

Çalışan biri misiniz?

Eğer tam ya da yarım zamanlı bir işte çalışıyorsanız fakat aldığınız ücret size yetmiyor ya da sizi tatmin etmiyorsa sizlerde ek iş yaparak gelir elde edebilirsiniz. İşiniz gereği boş zamanınız varsa sizin içinde uygun fırsatlar bulunmaktadır. Kendinize uygun ve yapabileceğiniz mutlaka bir iş bulabilirsiniz. Uygun iş için sitemizdeki iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

El lezzetinize güveniyor musunuz?

Eğer güzel ikramlar ve yemekler yapıyorsanız ve çevrenizde bundan övgüyle söz ediliyorsa ne duruyorsunuz sizde hemen bunu ticarete dökebilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Hatta yaptıklarınızı videosunu çekerek de farklı alanlarda ilerleyebilir, güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca paketleme ve konserve gıda işine girerek de ev ekonomisine büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Bitkilerle ve toprakla uğraşmayı mı seviyorsunuz?

 

Her kesime hitap eden iş bulmak artık çok daha kolay ve hızlı olmaktadır. Zevkiniz ve eğlenceniz size para yollarını açabilmektedir. Toprakla uğraşmayı seviyorsanız ve bu iş sizi mutlu ediyorsa sizde bu eğlenceyi ek gelire çevirebilirsiniz. Çiçek yetiştirip satabilirsiniz. Özellikle kaktüsler ve süslü saksılar yaparak alıcı kitlenizi genişletebilirsiniz.

Görüldüğü gibi çok fazla iş alanları bulunmaktadır. Her yaşa ya da her seviyeye uygun iş imkanı bulunmaktadır. Siz de evde ek iş yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey doğru yerden başlamak.

 

Ek iş imkanı zamanı değerlendirmek isteyen ya da kazancına kazanç eklemek isteyen herkes için

uygun bir alandır. Çok fazla seçenek imkanı sunması ile birçok kesime cazip gelmektedir. Her eğitim seviyesine uygun iş imkanı sunan geniş bir yelpazeye sahip iş seçenekleri içinden size en yakın olan işi seçebiliyorsunuz.  Bu da sizi hem mutlu etmekte hem de size para kazandırmaktadır.

Size getirisi güzel olan ve son zamanlarda çokça yapılan bir işten daha söz etmek istiyorum. El becerisi olan ev hanımları için güzel bir iş kapısı olan bu iş, evde mum yapma ve hasır sepet örme işi yapılacak karlı işlerden sayılmaktadır. Özellikle kokulu mum çok fazla satılmakta ve yapanını memnun edecek paralar kazandırmaktadır. Hasır sepetler de getirisi güzel bir kazanç kapısı olmaktadır. Sepekler ortalama 80-100 tl arasında alıcı bulmaktadır. Eli hızlı olan ve bu iş ciddiye alan üreticiye güzel getirisi olan bir iştir.

Görüldüğü gibi ek iş imkanı ve seçenekleri oldukça fazla sizde kendinize en uygun işi seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın çalışmak hem size hem de ailenize çok iyi gelecektir. Çünkü insan ürettikçe mutlu olan bir varlıktır. Siz de mutlu olmak için ne bekliyorsunuz.

Bu İş İçin Başvuru Gönder

Refresh